ÜRETİM TESİSİMİZ


Yeni ürün geliştirme ve uygulama konusunda çalışan AR-GE Birimimiz, müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni plastik kova ve benzer ürünlerin tasarımını yapabilecek teknolojik altyapı ile endüstriyel donanıma sahiptir.

AR-GE Birimi'nde gerek plastik ürün gerekse Plastik enjeksiyon kalıp tasarımları 3 Boyutlu katı Model ve CAD programları desteği ile yapılmaktadır. Müşterilerimizin özel isteklerine uygun ürün geliştirme ve tasarım çalışmaları da bu bölümümüzün faaliyetleri arasındadır.

Deneyimli mühendis ekibimiz ürünlerimizin kalitesini ve üretim proseslerimizdeki verimliliği sürekli iyileştirmek için ürün ve proses geliştirme çalışmalarına odaklanmışlardır. Bir plastik enjeksiyon kalıbının kalitesinin ürünün kalitesi ve üretim verimliliğini doğrudan etkilediği bir gerçektir. Bu nedenle uygun kalıp tasarımı yapılması çok önemlidir ve bizim deneyimli mühendislik ekibimiz bu işi en son Bilgisayar Destekli Tasarım Programları ile gerçekleştirmektedir.

Plastik Enjeksiyon Kalıbı Üretimi Birimi'nde, Etkin Plastik AR-GE birimi tarafından tasarlanan kalıplar, mevcut Numerik Kontrollü (CNC) dik işleme merkezinden CAD-CAM programları desteğiyle üretilmektedir.

Ayrıca kalıp imalatı için gerekli Numerik Kontrollü Elektro Erezyon ve diğer konvansiyonel takım tezgahları da Kalıp Üretim Birimi'nde kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra üretim bölümünün ihtiyacı olan kalıp aparat ve diğer yardımcı ekipmanların tasarım ve imalatı da bu birimde yapılır.

Gıda Ambalajı Üretim Bölümü özel, kapalı, havalandırma sistemli ve temiz bir alanda çalışmalarını sürdürmekte olup, üretim için gerekli hammadde, merkezi besleme sistemi ile el değmeden makinelere gönderilir. Bu yöntemle hammadde hijyeni sağlanmaktadır.

Kullandığımız tüm hammaddeler A.B.D Gıda ve İlaç Dairesi ( Food & Drug Administration) (FDA) kurallarına uygun tamamen geri dönüştürülebilir malzemeden oluşur.